1085. Jamajka

19 cze 2012od: Sharni


Rose Hall to gregoriańska rezydencja w Montego Bay na Jamajce, znana przede wszystkim z legendy o Białej Czarownicy z Rose Hall.
Rose Hall jest powszechnie uważany za najbardziej atrakcyjny wizualnie i najbardziej znany dom na Jamajce. Jest to dwór w jamajskim stylu gregoriańskim zbudowany na bazie kamienia i otynkowaną górną kondygnacją. Stoi wysoko na wzgórzu, z widokiem na wybrzeże. W 1977 roku został kupiony przez byłą miss USA Michelle Rollins i jej męża oraz przywrócony do czasów świetności Obecnie znajduje się tu muzeum, bar i restauracja.
Według legendy Biała Czarownica to Annie Palmer, która urodziła się na Haiti i po śmierci swoich rodziców została adoptowana przez Haiti Nanny znanego praktyka voodoo. Wszyscy kolejni mężowie Annie, która była znana z ogromnego zainteresowania voodoo, ginęli w podejrzanych okolicznościach. Podejrzewano ją o seksualne wykorzystywanie swoich niewolników za pomocą tej magii oraz o wykorzystywanie ich do mordowania jej małżonków. Legenda mówi, że sama Annie została zamordowana we własnym łóżku w czasie powstania niewolników w 1830 roku i od tej pory jej duch cały czas pojawia się w Rose Hall.

6 komentarzy:

 1. Nie ma co, ciekawa postać ;) A kartka jeszcze ciekawsza! Kiedy ja się Jamajki doczekam ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. To bardzo miłe co piszesz :*
  Może by tak małe, kameralne spotkanie w Katowicach?

  Kartka jak zwykle zachwyca. I tego... kradnę pomysł z państwami ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Straszna legenda. Nie chcialabym spędzić w tej rezydencji ani jednej nocy!

  OdpowiedzUsuń
 4. Cudne miejsce. Ja z kolei bardzo chciałbym tam mieszkać. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Piękna kartka! Piękne znaczki! Gratuluję! :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Wow! Co za historia :D Jednak praktyki związane z voodoo kojarzą mi się z najgorszymi koszmarami, więc chyba nie chciałabym spędzić w tym budynku wieczoru, a o nocy to nawet nie wspomnę. Nawet w dzień wolałabym tam pójść z kimś :D

  OdpowiedzUsuń

Jeśli spodobał Ci się post, będzie mi bardzo miło jeśli pozostawisz po sobie jakiś ślad - napisz komentarz, daj lajka pod postem na FB lub polub mój profil na FB: Pasażerka palcem po mapie

SZABLON BY: PANNA VEJJS.