410. Holandia

15 gru 2010


od: Stephan


Gospodarka Holandii to wysoko rozwinięta gospodarka, w której najwyższą dziedziną gospodarki są usługi wytwarzające 70% PKB. Walutą państwa jest euro. Współcześnie Holandia jest gospodarką rynkową z przeważającą własnością prywatną, ale o wysokim poziomie redystrybucji dochodów poprzez podatki, w 2006 wynoszącym 39% PKB. Holandia jest nominalnie szesnastą gospodarką świata, a po zmierzeniu parytetem siły nabywczej dwudziestą drugą. Rozwój gospodarczy nastąpił ze względu na korzystne położenie państwa oraz przekształceniu państwa z czasów II wojny światowej z kraju rolniczego na państwo przemysłowe.
W Holandii kładzie się ogromny nacisk na ekologię: wykorzystanie alternatywnych źródeł energii, zakładanie w samochodach instalacji gazowych itp.

4 komentarze:

  1. kurczę, a mnie się ona średnio podoba. jest taka... zwyczajna, to równie dobrze mogłaby być jakakolwiek wieś w Polsce.

    OdpowiedzUsuń
  2. To samo pomyślałam, takie zdjęcie mogę na swojej polskiej wsi zrobić ;)

    OdpowiedzUsuń

Jeśli spodobał Ci się post, będzie mi bardzo miło jeśli pozostawisz po sobie jakiś ślad - napisz komentarz, daj lajka pod postem na FB lub polub mój profil na FB: Pasażerka palcem po mapie

SZABLON BY: PANNA VEJJS.