422. Nepal

26 gru 2010


od: Raju

Khokana jest niewielką wsią w dystrykcie Lalitpur w strefie Bagmati w centralnym Nepalu. Zamieszkuje ją tradycyjny lud Newari, który ma swoją własną historię, zachował swoją tradycję i kulturę. Można wręcz powiedzieć, że jest to żywe muzeum, gdyż codzienne życie przypomina czasy średniowiecza. Życie Newari jest głównie uzależnione od rolnictwa i wiele z codziennych zajęć odbywa się poza ich domami - najczęstszym widokiem są więc kobiety przędące przed domem lub rozdrabniające nasion.
Miejscowość jest również znana ze swojego niezwykłego oleju musztardowego. Ponadto leży w Patanie, który należy do wpisanej na listę UNESCO Doliny Katmandu.

7 komentarzy:

 1. Wow! Jak ja lubie takie uliczki, taką codzienność życia. Super - zazdroszczę Agatko :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wow, nawet ja skuszę się na komentarz, bo kartka przecudna :)

  violino

  OdpowiedzUsuń
 3. Niesamowita pocztówka. Chyba jeden z ładniejszych widoczków życia codziennego jaki widziałem na karteczkach.

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękna uliczka, życie codzienne uchwycone na jednej pocztówce. Mam dwie kartki z Nepalu, ale Twoja także bardzo mi się podoba :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dla mnie to chyba największa perełka w kolekcji (na dodatek zdobyta z wielkim trudem), zwłaszcza że Nepal jest moim największym podróżniczym marzeniem. więc Twoich dwóch zazdroszczę uprzejmie :)

   Usuń

Jeśli spodobał Ci się post, będzie mi bardzo miło jeśli pozostawisz po sobie jakiś ślad - napisz komentarz, daj lajka pod postem na FB lub polub mój profil na FB: Pasażerka palcem po mapie

SZABLON BY: PANNA VEJJS.