407. Korea Południowa

12 gru 2010Korea Południowa, Republika Korei (kor. 대한민국) to państwo w Azji, południowej części Półwyspu Koreańskiego powstałe po II wojnie światowej na terenach zajętych przez wojska USA, przy czym Republika Korei oficjalnie rości sobie pretensje do całego terytorium Korei.
Liczba mieszkańców wynosi 50, 062 mln i jest krajem jednolitym narodowościowo — 99,9% ogółu ludności stanowią Koreańczycy, o zróżnicowanej strukturze wyznaniowej.
Pięćdziesiąt lat temu PKB Korei Południowej przypadający na jednego mieszkańca, porównywalny był z poziomem PKB w biedniejszych krajach Afryki i Azji. Korea Północna była mniej zniszczona przez wojnę i posiadała większość przemysłu półwyspu, a ponadto węgiel. Na południu rządziła korupcja, kartki, czarny rynek, oraz gigantyczny deficyt handlowy. Dzisiaj PKB w przeliczeniu na 1 mieszkańca jest 9 razy wyższy niż w Indiach, 15 razy wyższy niż w Korei Północnej i porównywalne z poziomem PKB w mniej rozwiniętych krajach Europy Zachodniej.

5 komentarzy:

  1. Do you speak all languages that exists? I don't think so. What might you to when you have to read book written in language you can't speak? You have to translate it, it's simple. What to do in this situation? You have to translate it! The best offer I found on [url=http://www.xn--tumaczenie-filmu-jyc.turek.pl]tłumaczenia filmów[/url] - extremely inexpensive and good. You should definitely check it!

    OdpowiedzUsuń
  2. Widok cieszący moje oczy. Zazdroszczę. Niesamowita pocztówka

    OdpowiedzUsuń

Jeśli spodobał Ci się post, będzie mi bardzo miło jeśli pozostawisz po sobie jakiś ślad - napisz komentarz, daj lajka pod postem na FB lub polub mój profil na FB: Pasażerka palcem po mapie

SZABLON BY: PANNA VEJJS.