387. Wielka Brytania

27 paź 2010


od: Paulina

Uniwersytet Oksfordzki (The University of Oxford, nieformalnie: Oxford University, lub po prostu Oxford) to najstarszy uniwersytet w krajach języka angielskiego, znajdujący się w Oksfordzie w środkowej Anglii.
Obok Uniwersytetu w Cambridge, jest to najbardziej renomowana uczelnia w Wielkiej Brytanii, wysoko ceniona w Europie oraz na świecie. Stale zajmuje miejsce w pierwszej dziesiątce wszelkich światowych rankingów uczelni wyższych, tak w klasyfikacji ogólnej, jak i w poszczególnych dziedzinach nauki.
Na zdjęciu, poza uniwersyteckim kościołem Maryi Dziewicy, znajduje się również Radcliffe Camera to budynek w Oksfordzie w Anglii zaprojektowany przez Jamesa Gibbsa w stylu palladyńskim i wybudowanym w latach 1737–1749 dla Radcliffe Science Library. Budynek został wybudowany za wynoszącą 40,000 funtów spuściznę po zmarłym w 1714 roku Johnie Radcliffie.
Po tym jak Radcliffe Science Library została przeniesiona do innego budynku, Radcliffe Camera został dodatkową czytelnią Bodleian Library. Obecnie przechowuje się w niej książki z zakresu języka angielskiego, historii i teologii. Poniżej Radcliffe Square znajduje się miejsce dla około 600,000 książek.

8 komentarzy:

 1. Oxford bardzo mnie zawiódł. Okazało się, że cały swój urok zawdzięcza zdjęciom robionym z góry i z lotu ptaka. Z punktu widzenia turysty- totalne rozczarowanie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetna:) ale nie chciałabym tam studiować:P

  OdpowiedzUsuń
 3. a ja mimo wszystko z chęcią zobaczyła to miejsce. i studiować w sumie też bym chciała, to chyba jedno z nielicznych miejsc o takiej atmosferze.

  OdpowiedzUsuń
 4. Hmmmm... szkoda, że na żywo się tak fajnie nie prezentuje. Zostaje tylko pocztówki podziwiać ;D

  OdpowiedzUsuń
 5. Na kartce prezentuje się świetnie:)

  OdpowiedzUsuń

Jeśli spodobał Ci się post, będzie mi bardzo miło jeśli pozostawisz po sobie jakiś ślad - napisz komentarz, daj lajka pod postem na FB lub polub mój profil na FB: Pasażerka palcem po mapie

SZABLON BY: PANNA VEJJS.