372. Austria

9 paź 2010


Salzburg (czes. Solnohrad) to miasto w północno-zachodniej Austrii położone w pobliżu granicy z Niemcami w Alpach, nad rzeką Salzach, na wysokości 424 m n.p.m. Miasto jako ważne centrum turystyczne oraz sportów zimowych jest jedną z najczęściej odwiedzanych przez turystów miejscowości w Austrii. Stare miasto Salzburga o dużych walorach historycznych zostało wpisane w 1996 na Listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO.
Salzburg jest szczególnie lubianym miejscem przez turystów. W sezonie turystycznym liczba turystów przekracza liczbę mieszkańców. Najbardziej odwiedzane atrakcje turystyczne miasta to również Festung Hohensalzburg, czyli Zamek-Forteca Salzburga znajdująca się na wzgórzu ponad starym miastem. Jest to jeden z największych zamków średniowiecznych w Europie. Na początku XX wieku, forteca była wykorzystywana jako więzienie.

2 komentarze:

Jeśli spodobał Ci się post, będzie mi bardzo miło jeśli pozostawisz po sobie jakiś ślad - napisz komentarz, daj lajka pod postem na FB lub polub mój profil na FB: Pasażerka palcem po mapie

SZABLON BY: PANNA VEJJS.