376. Stany Zjednoczone

15 paź 2010


od: Meghan

Golden Gate (Złote Wrota) to most łączący San Francisco z hrabstwem Marin, nad Cieśniną Golden Gate.
Golden Gate jest bardzo ważnym węzłem komunikacyjnym. Będąc także jednym z głównych celów wycieczek turystycznych jest uczęszczany rocznie przez miliony użytkowników. Miesięcznie przejeżdża po nim około 3,4 mln samochodów i liczba ta ciągle wzrasta. Szacuje się, że od momentu otwarcia mostu przejechało po nim około 1,6 mld pojazdów, a ponieważ jest on od tego momentu płatny, zarobił już na swoją konserwację około 1,0 mld $.
Budowa mostu rozpoczęła się w styczniu 1933 i trwała do 1937. Otwarcie dla ruchu nastąpiło 27 maja. Golden Gate stał się na prawie 30 lat najdłuższym mostem wiszącym na świecie. Do tej pory jest jednak uznawany za szczytowe osiągnięcie inżynierskie i niezmiennie od daty jego otwarcia pozostaje najbardziej znanym mostem świata. Dziś nie można sobie wyobrazić panoramy San Francisco bez Golden Gate w tle.

4 komentarze:

  1. Oooo...Golden Gate Bridge :) odpływam za każdym razem jak go widzę na kartkach. Świetna, gratuluję:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Fajna karteczka. Mam ten most ale na multi:(

    OdpowiedzUsuń
  3. Też gdzieś mam Golden Gate. Z każdej strony wygląda imponująco!

    OdpowiedzUsuń

Jeśli spodobał Ci się post, będzie mi bardzo miło jeśli pozostawisz po sobie jakiś ślad - napisz komentarz, daj lajka pod postem na FB lub polub mój profil na FB: Pasażerka palcem po mapie

SZABLON BY: PANNA VEJJS.