369. Indonezja

6 paź 2010


od: Martha

Borobudur (Świątynia-wzgórze) to buddyjska świątynia na Jawie, na obszarze porośniętej dżunglą równiny Kedu, jest jednym z największych obiektów kultu buddyzmu na świecie.
Jeden z pomników Buddy w pozie medytacyjnej jest uważany za szczęśliwy. Lokalni przewodnicy mówią, że jeśli kobieta dotknie pięty buddy a mężczyzna jego palca, będzie im towarzyszyć szczęście.
Borobudur stracił na znaczeniu w XI wieku. Dla świata budowlę odkrył w 1814 jeden z angielskich oficerów. Wicegubernator Jawy Thomas Stamford Raffles zorganizował wówczas pierwsze prace konserwatorskie i wykopaliskowe. Kompleksową odbudowę prowadzili Holendrzy w latach 1907-1911. W 1991 Borobudur wpisano na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

6 komentarzy:

 1. Pocztówki Indonezji to cudo. Są świetnie skadrowane. Sam mam jedną, ale bardzo mi się podobają :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Tak, Indonezja jest świetna :). Też mam dwie kartki, dokładnie z tej samej serii ;>.

  OdpowiedzUsuń
 3. Zgadzam się :) Ja też mam co prawda tylko jedną kartkę i z innej serii, ale bardzo mi się podoba. Tak samo jak Twoja. Chociaż nie, Twoja jest o niebo lepsza ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Mi te "budowle" przypominają dzwoneczki choinkowe :)

  OdpowiedzUsuń
 5. mi też kojarzą się z dzwonkami :)
  bardzo ładna kartka:)

  OdpowiedzUsuń

Jeśli spodobał Ci się post, będzie mi bardzo miło jeśli pozostawisz po sobie jakiś ślad - napisz komentarz, daj lajka pod postem na FB lub polub mój profil na FB: Pasażerka palcem po mapie

SZABLON BY: PANNA VEJJS.