1305. Niemcy

12 gru 2012


S-Bahn w Monachium (niem: S-Bahn München) to sieć szybkiej kolei miejskiej w Monachium, spółka zależna od Deutsche Bahn Regio Bawaria. Sieć S-Bahn jest zintegrowana w Münchner Verkehrs- und Tarifverbund (MVV). Obejmuje ona większość zaludnionego obszaru strefy aglomeracji Monachium, czyli około 2,7 milionów mieszkańców. Wraz z metrem, jest podstawą systemu publicznego transportu w Monachium.
S-Bahn w Monachium rozpoczęło działalność w dniu 28 maja 1972. Jego budowę przyspieszono jako część systemu w celu zapewnienia odpowiedniego systemu transportu w czasie Letnich Igrzysk Olimpijskich w Monachium w 1972 i jako sposób modernizacji transportu w aglomeracji Monachium. System został stworzony przez połączenie podmiejskich kolei z zachodniej części miasta z tymi na wschodzie, poprzez budowę tunelu pod centrum miasta od stacji Hauptbahnhof do Ostbahnhof.

3 komentarze:

  1. Na szczęście Monachium już mam:) W innej szacie graficznej ale mam!

    OdpowiedzUsuń
  2. O ooo...Agata pewnie zadowolona z tego metrowego okazu :)

    OdpowiedzUsuń

Jeśli spodobał Ci się post, będzie mi bardzo miło jeśli pozostawisz po sobie jakiś ślad - napisz komentarz, daj lajka pod postem na FB lub polub mój profil na FB: Pasażerka palcem po mapie

SZABLON BY: PANNA VEJJS.