1304. Włochy

12 gru 2012


od: Mama


Padwa została założona w IV wieku p.n.e. przez Wenetów. Do dziś znana jest jako miasto uniwersyteckie, do którego zjeżdżali się renesansowi myśliciele z Anglii, Francji, a także Polski. Na uczelniach Padwy wykładali m.in. Dante i Galileusz.
Padwa to także – uważany za serce miasta - plac Piazza delle Erbe, na którym monumentalnie wznosi się Pałac Mądrości (Il Salone) wybudowany w średniowieczu.
Place Piazza dell’Erbe i Piazza dei Frutti otaczają Palazzo della Raggione – renesansową byłą siedzibę sądu, która przypomina krakowskie sukiennice. Kolumnowe loggie krakowskich sukiennic zostały bowiem zaprojektowane przez urodzonego w Padwie Jana Marię Padovano.
Do dnia dzisiejszego na wymienionych placach w ciągu dnia sprzedaje się warzywa i owoce. Wieczorem znikają wszystkie kolorowe stragany i na Piazza dell’Erbe widać już tylko stoliki licznych barów i kawiarenek. Jest to ulubione miejsce spotkań studentów. W środę wieczorem plac jest zapełniony studentami pijącymi wino lub spritza. Słychać liczne grupki grające głównie na arabskich darbukach. Zdarzają się również bardziej jazzowe jam sessions. Mercoledi universitario – studencka środa - kończy się zazwyczaj w studenckich klubach lub dyskotekach. Fontanna na Piazza to również główny punkt spotkań studentów.

Brak komentarzy

Publikowanie komentarza

Jeśli spodobał Ci się post, będzie mi bardzo miło jeśli pozostawisz po sobie jakiś ślad - napisz komentarz, daj lajka pod postem na FB lub polub mój profil na FB: Pasażerka palcem po mapie

SZABLON BY: PANNA VEJJS.