1297. Holandia

11 gru 2012


W Amsterdamie jedną z najlepszych rozrywek i równocześnie sposobem na zwiedzanie miasta jest wycieczka osławionymi kanałami.
160 kanałów o łącznej długości 75 kilometrów tworzy wyjątkową siatkę połączeń między poszczególnymi ulicami; są one ważnym ciągiem komunikacyjnym jak również miejscem, gdzie toczy się zwyczajne życie mieszkańców (domy na wodzie i mieszkalne barki). Układ kanałów tworzy swojego rodzaju półkole - bardzo dobrze widoczne z lotu ptaka. Trzy największe i główne kanały licząc „od środka” to Herengracht, Keizersgracht i Prinzengracht, które połączone są między sobą wieloma mniejszymi kanalikami i mostami.
Kanały Amsterdamu to gratka dla turystów, bowiem, każdy może z nich skorzystać. Wystarczy mieć czym pływać. Bez problemu można wsiąść na stateczek wycieczkowy, który opływa Amsterdam uwzględniając najciekawsze miejsce. Opcja ta nazywa się Canal Bus. Wybieram więc trasę i wsiadamy na statek. Trasy są cztery: Red Line, Green Line, Blue Line oraz Orange Line. Każda z nich jest bardzo ciekawa, ale najlepiej wybrać się trasą zieloną- po drodze zobaczymy Dom Anny Frank, Dom Rembranta oraz Muzeum Van Gogha. Wycieczka trwa ok. 90 minut.

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Jeśli spodobał Ci się post, będzie mi bardzo miło jeśli pozostawisz po sobie jakiś ślad - napisz komentarz, daj lajka pod postem na FB lub polub mój profil na FB: Pasażerka palcem po mapie

SZABLON BY: PANNA VEJJS.