1285. Polinezja Francuska

3 gru 2012


Raiatea (tahit. Ra’iātea)to wyspa na Oceanie Spokojnym, w Polinezji Francuskiej, na Wyspach Pod Wiatrem w archipelagu Wysp Towarzystwa. Wyspa stanowi gminę o tej samej nazwie.
Na wyspie zamieszkuje około 11 200 stałych mieszkańców, Polinezyjczyków, jej powierzchnia to 238 km2. Siedzibą lokalnej administracji jest Uturoa.
Najwyższym szczytem na wyspie jest Mont Tefatoaiti (1017 m n.p.m.).
Odkryta przez Jamesa Cooka w roku 1769 podczas brytyjskiej ekspedycji naukowej na Ocean Spokojny.
Passe Teavapiti to natomiast przerwa w rafie koralowej około 3 mil na południowy wschód od Pointe Motutapu, najbardziej na północ wysuniętego miejsca wyspy.

8 komentarzy:

 1. Ale cudo! Zdecydowanie zazdroszczę!

  OdpowiedzUsuń
 2. Rajska wyspa w sam raz na zbliżającą się zimę... :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Jedna z barwniejszych i piękniejszych kartek jakie kiedykolwiek widziałem. Agatko dziś przy śnieżycy za oknem katujesz mnie tą pocztówką! Ale wiem też jedno, gdybym miał wybrać swoją podróż marzeń to właśnie na tę wyspę!

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie wiem co piekniejsze, znaczek czy pocztówka, bo obie wersje są niesamowite

  OdpowiedzUsuń
 5. ach, dostać taką piękność, słońce, plaża, przezroczysta woda... a za oknem śnieg, wichura i temperatura na minusie :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Zazdroszczę! Piękna kartka.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ciekawe co czują ludzie, którzy na co dzień mieszkają w takim raju :) Czy rozmyślają o wysokich wieżowcach i miastach, w których jest tyle wszystkiego, czy jednak żyją na wyspie i są z tego zadowoleni. Chciałabym pomieszkać jakiś czas na wyspie, najlepiej takiej którą spokojnie dałoby się przejść na nogach i odczuć jak to jest kiedy z każdej strony otacza Cię woda... :)

  OdpowiedzUsuń

Jeśli spodobał Ci się post, będzie mi bardzo miło jeśli pozostawisz po sobie jakiś ślad - napisz komentarz, daj lajka pod postem na FB lub polub mój profil na FB: Pasażerka palcem po mapie

SZABLON BY: PANNA VEJJS.