1073. Makau

18 cze 2012Kaplica Najświętszej Panienki z Penha w Makao została zbudowana na Colina da Penha (Wzgórzu Penha), znanym także jako Biskupia Górka, ponieważ na szczycie znajduje się również rezydencja biskupa.
Pierwsza kaplica została wzniesiona przez załogę i pasażerów statku, którym udało się uciec przed Holendrami. Później kaplica zaczęła funkcjonować jako sanktuarium dla marynarzy podejmujących niebezpieczne podróże.
Historia dzisiejszej kaplicy sięga 1837 roku, kiedy to została całkowicie przebudowana wraz z pałacem biskupim. Najbardziej charakterystyczna jest dla tego miejsca dzwonnica, którą widać z każdego miejsca w porcie.
Na dziedzińcu przed kaplicą znajduje się marmurowy wizerunek Najświętszej Marii Panny zwróconej w stronę chińskiej granicy, jak gdyby modlącej się do tego wspaniałego kraju. U podnóża wzgórza znajduje natomiast się grota Matki Bożej z Lourdes. Obok groty znajduje się ładny ogród z fontannami, ławkami i placem dla dzieci, a w pobliżu znajduje się brązowy nagrobek z portugalskimi napisami wskazującymi miejsce spoczynku biskupa Jana Bouner Makau, który został tu pochowany w dniu 18 lutego 1918.

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Jeśli spodobał Ci się post, będzie mi bardzo miło jeśli pozostawisz po sobie jakiś ślad - napisz komentarz, daj lajka pod postem na FB lub polub mój profil na FB: Pasażerka palcem po mapie

SZABLON BY: PANNA VEJJS.