1078. Hiszpania

18 cze 2012Lugo to miasto w północno-zachodniej Hiszpanii, w regionie Galicia, nad rzeką Miño, ośrodek administracyjny prowincji Lugo. Ośrodek handlowy rejonu rolniczego.
Miasto zostało założone już pomiędzy 26 a 12 p.n.e. przez Paulo Fabio Máximo, dowódcę legionu w okresie panowania cesarza Oktawiana Augusta, w celu umocnienia panowania rzymskiego w północnej części półwyspu Iberyjskiego. Osada ku czci panującego cesarza została nazwana Lucus Augusti.
Najważniejszymi zabytkami miasta są najlepiej zachowane w całej Hiszpanii mury obronne z czasów rzymskich (znajdujące się także na liście UNESCO), centrum miasta oraz romańska katedra św. Marii zbudowana w latach 1129-1177, wzorowana na katedrze w Santiago de Compostela. Wewnątrz niej znajduje się okrągła kaplica z alabastrową figurą Madonny o Wielkich Oczach (hiszp. Nuestra Señora de los Ojos Grandes).

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Jeśli spodobał Ci się post, będzie mi bardzo miło jeśli pozostawisz po sobie jakiś ślad - napisz komentarz, daj lajka pod postem na FB lub polub mój profil na FB: Pasażerka palcem po mapie

SZABLON BY: PANNA VEJJS.