182. Włochy

21 maj 2010


od: Mama

Początki miasta Abbiategrasso sięgają Celtów, którzy zamieszkiwali obszar co najmniej od I wieku p.n.e. tworząc liczne kolonie, w tym nawet obecne Ozzero. Siłą napędową wzrostu gospodarczego w czasach rzymskich były przede wszystkim gospodarstwa rolnicze, większość z których powstała na Strada Mercatorum, który biegł wzdłuż Ticino.
Rzymskiego pochodzenia jest również nazwa Abbiategrasso. Pierwszy człon oznacza, że pochodzi ze szlacheckiego rodu Avia lub Abia, drugi - tłuszcz. Pełna nazwa wskazuje, że wieś była na terytorium zwanym "tłuste doliny". In un antico documento (Testamento dell'Arcivescovo Ariberto da Intimiano , 1034 ) per la prima volta è riportato il nome Habiate qui dicitur Grassus che si è poi trasformato nell'attuale Abbiategrasso. W historycznym dokumencie (testament arcybiskupa Aribert z Intimiano z 1034 roku) po raz pierwszy dla wspomnianego terenu użyto nazwy Habiate qui dicitur Grassus, które następnie przekształcono w Abbiategrasso.

Brak komentarzy

Publikowanie komentarza

Jeśli spodobał Ci się post, będzie mi bardzo miło jeśli pozostawisz po sobie jakiś ślad - napisz komentarz, daj lajka pod postem na FB lub polub mój profil na FB: Pasażerka palcem po mapie

SZABLON BY: PANNA VEJJS.