173. Stany Zjednoczone

19 maj 2010


od: Paige

Wisconsin – stan na Środkowym Zachodzie Stanów Zjednoczonych. Wisconsin położone jest pomiędzy Jeziorem Górnym na północy i Jeziorem Michigan na wschodzie.
Według spisu powszechnego z 2001 r. Wisconsin ma 5 285 604 mieszkańców, w tym 505 358 to Amerykanie polskiego pochodzenia – Polonia. Stanowi ona aż 9,6% ogółu ludności stanu, co jest największym udziałem ze wszystkich zjednoczonych stanów Ameryki. Zdecydowana większość Amerykanów polskiego pochodzenia nie mówi po polsku ani nie ma głębszych związków z Polską. Ewenementem w skali Polonii jest osiedlanie się Polaków w Wisconsin Dells zajmujących się hotelarstwem. Wisconsin Dells jest największym ośrodkiem wakacyjnym nie tylko w stanie ale i na całym Środkowych Zachodzie. Parki wodne oraz atrakcje turystyczne, krajoznawcze i wypoczynkowe powodują, ze miasto z populacją około 2000 osób zamienia się w stolicę wakacyjną Środkowego Zachodu. Rocznie Wisconsin Dells jest odwiedzane przez 3 miliony Amerykanów.

1 komentarz:

Jeśli spodobał Ci się post, będzie mi bardzo miło jeśli pozostawisz po sobie jakiś ślad - napisz komentarz, daj lajka pod postem na FB lub polub mój profil na FB: Pasażerka palcem po mapie

SZABLON BY: PANNA VEJJS.