35. Polska

21 gru 2009
Schronisko Górskie ZHP "Głodówka" – schronisko górskie Głównej Kwatery Związku Harcerstwa Polskiego na Polanie Głodówka na Pogórzu Bukowińskim (część Pogórza Spisko-Gubałowskiego na Podhalu). Nazwa Głodówka pochodzi od podhalańskiego nazwiska Głód – dawnego właściciela.
W 2005 zmianie uległa nazwa z Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy ZHP "Głodówka" na Schronisko Górskie ZHP "Głodówka". Schronisko służy obecnie harcerzom, młodzieży szkolnej oraz gościom prywatnym; prowadzi własne akcje i całoroczny program, m.in. letnie kampanie "Czyste Tatry", uroczystości przyjęcia Betlejemskiego Światła Pokoju, Ogólnopolski Rajd z okazji Światowego Dnia Turystyki, kolonie dla dzieci, obozy i turnusy świąteczne.
Polana Głodówka, na której położone jest schronisko jest miejscem z rozległą panoramą polskich Tatr. Widok roztacza się na ponad 76-kilometrowy odcinek Tatr, od Hawrania (Słowacja), po Tatry Zachodnie.

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Jeśli spodobał Ci się post, będzie mi bardzo miło jeśli pozostawisz po sobie jakiś ślad - napisz komentarz, daj lajka pod postem na FB lub polub mój profil na FB: Pasażerka palcem po mapie

SZABLON BY: PANNA VEJJS.