1522. Grenlandia

5 maj 2015

od: Hans-jørgen

Qaanaaq, dawniej Thule to miasto w północno-zachodniej Grenlandii, w gminie Qaasuitsup. Jest zamieszkana przez 678 osób. Jego nazwa pochodzi od legendarnej wyspy Thule. W Qaanaaq mieści się stacja badań jonosfery. Jest jedną z najdalej na północ położonych miejscowości świata (77°29'N).
Qaanaaq zostało założone w 1910 roku. Początkowo była to duńska baza dla wypraw Knuda Rasmussena. Miejscowość znana jest z amerykańskiej bazy wojskowej Thule Air Force Base, w której znajdują się radary amerykańskiego systemu wczesnego ostrzegania. 21 stycznia 1968 w odległości kilkunastu kilometrów od bazy rozbił się B-52 z czterema bombami wodorowymi na pokładzie.

7 komentarzy:

 1. Hans chyba wszystkim polskim postcrosserom-blogerom wysłał pocztówki z Grenlandii :) Ja też od niego otrzymałam, ale jeszcze nie opublikowałam pocztówki. Twoja jest bardzo ładna :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wow! Świetna kartka i nietypowe miejsce. Chyba inaczej wyobrażałam sobie Grenlandie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. "As the New Year is fresh in mind, the dominant question in mind of everyone is, “How will you make 2015 a great year?”
  (\__/)
  (='.'=)
  (")_(")

  _________________
  Buy Archeage Gold
  RS3 Gold
  RS Gold

  OdpowiedzUsuń
 4. Super widok. To zdjęcie chyba zostało zrobione w lecie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. ale piękna pocztówka! ;-) niestety nie posiadam jeszcze pocztówki z Grenlandii :]

  OdpowiedzUsuń
 6. To chyba najładniejsza pocztówka przedstawiająca Grenlandię, jaką widziałam :) Jest nawet biała ramka i napis, więc wszystko na swoim miejscu. Gratuluję! :)

  OdpowiedzUsuń

Jeśli spodobał Ci się post, będzie mi bardzo miło jeśli pozostawisz po sobie jakiś ślad - napisz komentarz, daj lajka pod postem na FB lub polub mój profil na FB: Pasażerka palcem po mapie

SZABLON BY: PANNA VEJJS.