745. Gujana

10 gru 2011Kaieteur Falls jest niesamowice głośnym wodospadem na rzece Potaro w centrum Gujany, w rejonie Potaro-Siparuni.
Wodospad znajduje się w Parkuhttp://www.blogger.com/img/blank.gif Narodowym Kaieteur, a jego całkowita wysokość wynosi 251 metrów, z czego pierwsze 226 to pierwsza kaskada spadająca z piaskowcowego klifu. Co prawda wiele wodospadów posiada większą wysokość, ale niewiele z nich ma tak nietypową kombinację wysokości i objętości wody, co sprawia, że prawdopodobne jest jednym z najpotężniejszych wodospadów na świecie.
Kaieteur Falls jest około pięć razy większy od bardziej znanego wodospadu Niagara na granicy Stanów Zjednoczonych i Kanady oraz około dwóch razy wyższy od Victoria Falls na granicy Zambii i Zimbabwe. Według Waterfalls Database jest to 123-ci najwyższy wodospad o jednym spadku na świecie, 19-sty największy wodospad oraz 26-ty wśród najbardziej malowniczych wodospadów na świecie.

3 komentarze:

  1. Jesteś niedobra, takie ładne kartki pokazywać osobom, które dostają kartki przeciętne!

    OdpowiedzUsuń
  2. Gratuluję zdobyczy! Naprawdę niezły rarytasik!

    OdpowiedzUsuń
  3. Skąd Agata łapie takie kartki??? Zżera mnie no... :)

    OdpowiedzUsuń

Jeśli spodobał Ci się post, będzie mi bardzo miło jeśli pozostawisz po sobie jakiś ślad - napisz komentarz, daj lajka pod postem na FB lub polub mój profil na FB: Pasażerka palcem po mapie

SZABLON BY: PANNA VEJJS.