107. Kanada

2 lut 2010


od: Gery


Vancouver to miasto w zachodniej Kanadzie, w prowincji Kolumbia Brytyjska, przy ujściu rzeki Fraser do Pacyfiku. Stacja końcowa transkontynentalnej Kolei Transkanadyjskiej.
Jest trzecim co do wielkości miastem Kanady po Toronto i Montrealu. W 2010 miasto będzie gospodarzem Zimowych Igrzysk Olimpijskich. Vancouver rozwinęło się jako miasto spośród wielu innych małych przystani, baz wielorybników i osad drwali zachodniego wybrzeża Kanady. Zadecydowało o tym dogodne położenie portu i poprowadzenie linii kolejowej. Również współcześnie port jest najważniejszym miejscem i sercem całej aglomeracji.
W Vancouver znajduje się 180 parków. Najsłynniejszy to Park Stanleya. Zajmuje on skrajnie zachodnią część półwyspu, na którym leży Vancouver. Jest to zarówno ostoja dzikiej przyrody, jak i ulubione miejsce rozrywki i rekreacji mieszkańców. Tu też można podziwiać najpiękniejsze w Kanadzie zachody słońca. Inną atrakcją jest bogata kolekcja totemów. Sztuka tworzenia tych mistycznych rzeźb była szeroko rozpowszechniona wśród Indian zachodniego wybrzeża Ameryki.

Kartka wysłana co prawda z Niemiec i z niemieckim ID, ale przywieziona - jak twierdzi nadawca - z Kanady, więc taką też etykietkę przyczepiam tej sympatycznej zimowej kartce.

4 komentarze:

 1. Wow ... ślicznie :D Szkoda, że nie dali Ci znaczka do kolekcji ^^

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ładny zimowy widoczek

  OdpowiedzUsuń
 3. Aaaach, a ja już czekam na Olimpiadę :))))

  OdpowiedzUsuń
 4. No, niedługo takie obrazki cały czas w TV będą:)

  OdpowiedzUsuń

Jeśli spodobał Ci się post, będzie mi bardzo miło jeśli pozostawisz po sobie jakiś ślad - napisz komentarz, daj lajka pod postem na FB lub polub mój profil na FB: Pasażerka palcem po mapie

SZABLON BY: PANNA VEJJS.