1533. Malezja

10 lip 2015
od: Nelly

Cameron Highlands to największa, najwyżej położona (1500-1800 m. n.p.m) i najpopularniejsza stacja górska kontynentalnej Malezji. Okoliczne wzgórza pokryte są albo tropikalnym lasem, wyjątkowo malowniczymi krzaczkami herbaty, kwiatami a wśród tego wszystkiego można jeszcze znaleźć plantacje truskawek, ogrody różane, farmy owadów i motyli, wodospady, hinduistyczne i buddyjskie świątynie oraz kilka miasteczek z bardzo kolonialną atmosferą i świetną infrastrukturą turystyczną. Kilkanaście nieźle oznakowanych szlaków nie pozwoli się nudzić miłośnikom pieszych wycieczek a wyżynny klimat z temperaturą rzadko wykraczającą poza 15-20 stopni daje wytchnienie od nadmorskich upałów.
Herbaciane pola należą do największych atrakcji Cameron Highlands. Herbatę uprawia się tu w niezwykle malowniczy sposób, jej wiecznie zielone krzaki pokrywają całe zbocza wzgórz niczym gęsty dywan. Można wśród nich spacerować i cieszyć się wyjątkowym zapachem. Niektóre plantacje można odwiedzić, by z bliska przyjrzeć się procesowi produkcji herbaty oraz spróbować najlepszych lokalnych gatunków.

2 komentarze:

  1. Uwielbiam pocztówki prezentujące Cameron Highlands. Tam jest pięknie, co widać na tych wszystkich kartkach, które je przedstawiają. Pamiętam, że pierwsza pocztówka z Malezji, która do mnie dotarła prezentowała właśnie te cudne wzgórza :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Chciałbym dostać pocztówkę stamtąd. Widziałem już kilka podobnych widokówek prezentujących Cameron Highlands i wszystkie bardzo mi się podobają.

    OdpowiedzUsuń

Jeśli spodobał Ci się post, będzie mi bardzo miło jeśli pozostawisz po sobie jakiś ślad - napisz komentarz, daj lajka pod postem na FB lub polub mój profil na FB: Pasażerka palcem po mapie

SZABLON BY: PANNA VEJJS.