1112. Polska

8 sie 2012od: Paulina


Jaworzyna, Jaworzyna Krynicka(1114 m n.p.m.) to szczyt w Beskidzie Sądeckim, znajdujący się na obszarze gminy Muszyna w pobliżu Krynicy-Zdroju, najwyższy w Paśmie Jaworzyny i położony w jego wschodniej części. Stoki północne i wschodnie opadają do doliny Czarnego Potoku, natomiast południowo-zachodnie – ku dolinie Szczawniczka. Występują tu lasy mieszane: bukowe, jodłowe, świerkowe, a nawet jaskinie. Na wschodnim stoku znajduje się Kamień Diabelski.
Na stokach Jaworzyny i u jej stóp znajduje się nowoczesna stacja narciarska – 14 km tras zjazdowych (w tym najdłuższa oświetlona trasa narciarska w Polsce), planowane następne. Na szczyt prowadzi z doliny Czarnego Potoku (Krynica-Zdrój) kolej gondolowa. W górnej części północnego stoku jest schronisko z muzeum PTTK. Na szczycie znajduje się Maszt Radiowo Telewizyjny Jaworzyna.

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Jeśli spodobał Ci się post, będzie mi bardzo miło jeśli pozostawisz po sobie jakiś ślad - napisz komentarz, daj lajka pod postem na FB lub polub mój profil na FB: Pasażerka palcem po mapie

SZABLON BY: PANNA VEJJS.