711. Włochy

9 lis 2011


od: Enrico


Cagliari (sard. Casteddu) to miasto i gmina we Włoszech, stolica autonomicznego regionu Sardynia i prowincji Cagliari. Miasto Cagliari znajduje się na południowym wybrzeżu Sardynii, nad zatoką o tej samej nazwie i na równinie Campidiano.
Cagliari jest ośrodkiem gospodarczym i przemysłowym. Znajduje się w nim jeden z największych portów na Morzu Śródziemnym (handlowy, rybacki i wojenny) i międzynarodowe lotnisko. Cagliari ma 28 co do wielkości dochód we Włoszech. Dobrze rozwija się tu przemysł rafineryjny, stoczniowy, spożywczy, chemiczny, włókienniczy i cementowy. W mieście mają fabryki m.in. Coca-Cola, Heineken, Unilever, Bridgestone i Eni. Jedną z głównych gałęzi gospodarki w Cagliari jest turystyka. Wśród zabytków znajduje się również widoczny na zdjęciu zamek świętego Michała (wł. Castel di San Michel) z XIV wieku.

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Jeśli spodobał Ci się post, będzie mi bardzo miło jeśli pozostawisz po sobie jakiś ślad - napisz komentarz, daj lajka pod postem na FB lub polub mój profil na FB: Pasażerka palcem po mapie

SZABLON BY: PANNA VEJJS.