565. Wyspy Marshalla

12 lip 2011


od: Winston

Wyspy Marshalla,Republika Wysp Marshalla (mah. Aolepān Aorōkin M̧ajeļ, ang. Republic of the Marshall Islands) to państwo wyspiarskie na Oceanie Spokojnym, położone na północ od Nauru i Kiribati, na wschód od Mikronezji oraz na południe od amerykańskiej wyspy Wake.
Chociaż wyspy Mikronezji zasiedlone były już w 2 tysiącleciu p.n.e., to mało wiemy o ich wczesnej historii. Pierwszym Europejczykiem, który przybył na Wyspy Marshalla był hiszpański odkrywca Álvaro de Saavedra Cerón w roku 1529. Później wyspy uległy zapomnieniu na kilka kolejnych wieków. W 1788 wylądował tu angielski kapitan John Marshall, od którego nazwiska wzięły nazwę wyspy.
Na zdjęciu natomiast można zobaczyć tradycyjną łódź służącą do połowów.

4 komentarze:

  1. Agatko... :* Piękna, ale jak chcesz się tak bawić, to... ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Rewelacja! Twoje zdobycze mobilizują mnie do poszukiwania ciekawych swapów ;)

    OdpowiedzUsuń
  3. To znowu ja przyszłam obejrzeć kolejną porcję ciekawych krajów w Twojej kolekcji. Ale masz ich dużo i każde kolejne wywołuje u mnie pytanie: "Jak Ty znalazłaś stamtąd kogoś chętnego do wymiany?" :p Takie perełki :) nic tylko pogratulować :)

    OdpowiedzUsuń

Jeśli spodobał Ci się post, będzie mi bardzo miło jeśli pozostawisz po sobie jakiś ślad - napisz komentarz, daj lajka pod postem na FB lub polub mój profil na FB: Pasażerka palcem po mapie

SZABLON BY: PANNA VEJJS.