466. Singapur

12 lut 2011


od: Xiaowen

Mass Rapid Transit, w skrócie MRT (chiń. 大众快速交通 albo 地铁, tamilski சிங்கை துரிதக் கடவு ரயில்) to system metra działający w Singapurze.
Sieć posiada 4 linie działające i 1 w planach, 79 stacji (w tym jedną niedziałającą) oraz ponad 129 kilometrów sieci.Pierwsze plany metra pojawiły się w 1967 roku. W tym okresie też zaczęto twierdzić, że sieć komunikacyjna oparta w całości na autobusach byłaby niewystarczająca. Żeby zbudować metro od podstaw, wydano 5 miliardów dolarów, czyniąc tym samym projekt sieci największym publicznym projektem Singapuru w tym czasie.
Obecnie sieć (poza niedziałającą North East Line) składa się z czterech linii, których nazwy związane są z kierunkami ich przebiegu: North South Line, East West Line (składająca się z dwóch odnóg - właściwej i biegnącej na lotnisko) oraz Circle Line.

4 komentarze:

  1. Sam nie wiem co napisać. Może wydam tylko ciężkie westchnienie.

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie kręcą mnie kartki z mapkami metra - może dlatego że mam ich dużo w rozmaitych przewodnikach :P Ale jak ktoś to lubi to rarytas dla niego... Hehe ;D Nie puściłam tu żadnej aluzji :D

    OdpowiedzUsuń

Jeśli spodobał Ci się post, będzie mi bardzo miło jeśli pozostawisz po sobie jakiś ślad - napisz komentarz, daj lajka pod postem na FB lub polub mój profil na FB: Pasażerka palcem po mapie

SZABLON BY: PANNA VEJJS.