1484. Tajlandia

14 kwi 2013


Khlong lub klong (taj. คลอง) to wodny kanał transportowy w Tajlandii. Klongi służą także jak miejsce handlu (tzw. pływający bazar), kąpieli oraz odprowadzania nieczystości. Tego typu kanały łączą się z rzeką, dzięki czemu woda w nich nie stoi, co ułatwia utrzymanie higieny.
W przeszłości khlongi stanowiły podstawę systemu komunikacyjnego w Bangkoku, przez co zyskały miastu miano "Wenecji Wschodu". Dziś funkcję tę pełnią jedynie w nierozwiniętej zachodniej części miasta (Thonburi), w której uchodzą za atrakcję turystyczną. Wiele klongów zasypano, zamieniając je na ulice.
W centralnym Bangkoku występuje jeszcze Khlong Saen Saeb, który pozostaje ważną trasą transportową w tym mieście o przeciążonej komunikacji drogowej.
Tradycyjne pływające targowiska występują obecnie jedynie na trasach turystycznych - najbardziej znanym jest Damnoen Saduak.

Brak komentarzy

Publikowanie komentarza

Jeśli spodobał Ci się post, będzie mi bardzo miło jeśli pozostawisz po sobie jakiś ślad - napisz komentarz, daj lajka pod postem na FB lub polub mój profil na FB: Pasażerka palcem po mapie

SZABLON BY: PANNA VEJJS.