1204. Holandia

13 paź 2012


Miłośnicy holenderskiego krajobrazu i Holenderskie Centrum Kultury Ludowej alarmują, że słynne holenderskie krowy znikają z pastwisk, bo rolnicy z przyzczyn ekonomiczncyh coraz częściej trzymają je w stajniach przez cały rok. Ineke Strouken z Fundacji "Wakker Dier" nie wyobraża sobie holenderskiego krajobrazu bez krów i mówi, że to niepowetowana strata i "zubożenie krajobrazu". Ma nadzieję, że poprzez wpisanie krowy na pastwisku na listę niematerialnego dziedzictwa kulturalnego UNESC, nie zniknie ona z holenderskiego krajobrazu.
Byłby to pierwszy holenderski przedstawiciel na tej liście. Obecnie jest na niej ponad 160 obrzędów i zjawisk kulturowych z całego świata, między innymi czeski taniec rekrutów, hiszpański taniec Flamenco, franuska kuchnia, a z Estonii, Litwy i Łotwy - festiwal pieśni i tańca Bałtyku.

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Jeśli spodobał Ci się post, będzie mi bardzo miło jeśli pozostawisz po sobie jakiś ślad - napisz komentarz, daj lajka pod postem na FB lub polub mój profil na FB: Pasażerka palcem po mapie

SZABLON BY: PANNA VEJJS.