501. Salwador

3 maj 2011


od: William


San Andrés jest przedhiszpańskim miejscem w Salwadorze, które zamieszkane zostało już około roku 900 p.n.e. To rolnicze miasteczko w dolinie Zapotitán (obecnie w departamencie La Libertad) zostało opuszczone około roku 250 ze względu na ogromną erupcję Lago Ilopango i ponownie zamieszkane dopiero w V wieku. W latach 600-900 San Andrés było stolicą Majów panujących nad całą doliną Zapotitán.
Badania i wykopaliska na tym terenie odkryły przede wszystkim centrum polityczno-ceremonialne z czterema piramidami, z których jedną można zobaczyć na kartce. W 1996 roku rząd Salwadoru otworzył Park Archeologiczny San Andrés, gdzie turyści mogą nie tylko zwiedzić tamtejsze muzeum, ale także wspiąć się na piramidy, wokół których znajdują się pola uprawne indygowca barwierskiego zapoczątkowane jeszcze za czasów hiszpańskich kolonizatorów.

7 komentarzy:

 1. Twoja kolekcja jest niesamowita! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. niestety nieoficjalna. ale zawsze to Salwador :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie, nie ja wcale nie zazdroszczę. I tak tylko przypadkiem tu wpadłem. Ach....

  OdpowiedzUsuń
 4. Pierwszy raz widzę kartkę z Salwadoru. Bardzo ładna i zielona :)

  OdpowiedzUsuń

Jeśli spodobał Ci się post, będzie mi bardzo miło jeśli pozostawisz po sobie jakiś ślad - napisz komentarz, daj lajka pod postem na FB lub polub mój profil na FB: Pasażerka palcem po mapie

SZABLON BY: PANNA VEJJS.