1444. Austria

3 mar 2013


od: Thomas


Krowy pasące się w malowniczych Alpach wyglądają wprawdzie bardzo sielsko, ale mogą być groźne dla ludzi. Szwajcarska federacja turystyki pieszej publikuje w tej sprawie na swej stronie internetowej kilka porad dla turystów na alpejskich szlakach:
Nie zbliżać się do krów, nie nawiązywać z nimi kontaktu wzrokowego, pozostawić zwierzęta w spokoju, nie dotykać ich i w żadnym wypadku nie głaskać cielaków.
Pasących się krów nie należy też straszyć, nie należy wymachiwać przy nich kijami, a jeśli już sytuacja zrobi się groźna - a takie wypadki czasem się zdarzają - krowę trzeba odpędzić uderzeniem w pysk, ale tylko w razie absolutnej konieczności.
Nie prowadzi się statystyki niebezpiecznych spotkań z krowami, ale przedstawiciele szwajcarskiej federacji twierdzą, że w ostatnich latach turyści zgłaszają coraz więcej takich przypadków.

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Jeśli spodobał Ci się post, będzie mi bardzo miło jeśli pozostawisz po sobie jakiś ślad - napisz komentarz, daj lajka pod postem na FB lub polub mój profil na FB: Pasażerka palcem po mapie

SZABLON BY: PANNA VEJJS.