627. Francja

10 wrz 2011

Tuileries to dwunasta stacja linii nr 1 w Paryżu. Stacja znajduje się w 1. dzielnicy Paryża. Została otwarta 13 lipca 1900 r. Nazwa wzięła się od dzielnicy Paryża – Tuilerie.
W jej pobliżu znajdują się m.in. Ogród Tuileries, Arc du Carrousel, gmach Ministerstwa Sprawiedliwościoraz plac Vendôme i kolumna Vendôme. Do ciekawostek natomiast należy fakt, iż na stacji Tuileries rozgrywa się jeden z epizodów filmu Zakochany Paryż (Paris, je t'aime) z 2006 r. Film składa się z osiemnastu krótkich historii miłosnych opowiedzianych przez 20 znanych reżyserów z całego świata. Epizod na stacji metra zatytułowany właśnie Tuileries – ze Steve'em Buscemim w głównej roli, wyreżyserowali Joel i Ethan Coenowie.

3 komentarze:

 1. Ehh, Francja. Może kiedyś uda mi się tam wybrać. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ale mi ciśnienie skoczyło. Moje ulubione metro, a ja wciąż nie mam jeszcze znaczka Metropolitan. Zazdroszczę jak nie wiem co!!!

  OdpowiedzUsuń
 3. Ach Paryż...
  Cudowne, cudowne, po prostu cudowne!

  OdpowiedzUsuń

Jeśli spodobał Ci się post, będzie mi bardzo miło jeśli pozostawisz po sobie jakiś ślad - napisz komentarz, daj lajka pod postem na FB lub polub mój profil na FB: Pasażerka palcem po mapie

SZABLON BY: PANNA VEJJS.