537. Dania

16 cze 2011Odense to trzecie pod względem wielkości miasto Danii położone na Fionii, u ujścia do zatoki Odense Fjord. Jest to jedno z najstarszych duńskich miast; w 1988 roku obchodziło tysięczną rocznicę powstania.
W Odense urodził się Hans Christian Andersen. Pochodzi stąd również znana duńska tenisistka Caroline Wozniacki i żużlowiec Hans N. Andersen.
Dom widoczny na wprost to miejsce urodzenia Andersena. Obecnie mieści się tutaj muzeum biograficzne pisarza, biblioteka i archiwum, a także ekspozycja dotycząca jego życia i twórczości, składająca się m.in. z jego osobistych rzeczy.

3 komentarze:

  1. Uwielbiam Danię, za minimalizm, a z drugiej strony denerwuje mnie ich styl domatorstwa, ludzie nie wychodzą na ulicę, bawić się, nie chodzą po miastach, nie spacerują. Tylko siedzą w domu. Jedynym miastem, gdzie jest inaczej to tylko Kopenhaga, ale czemu mamy się dziwić jeżeli to stolica. A do tego Dania ma najlepsze parki rozrywki. Świetna przygoda ! :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Fajny małomiasteczkowy klimat. I bardzo urocze te kolorowe domki!

    OdpowiedzUsuń
  3. Moje miasteczko po południami i w niedzielę też takie puste... i mniej kolorowe:)

    OdpowiedzUsuń

Jeśli spodobał Ci się post, będzie mi bardzo miło jeśli pozostawisz po sobie jakiś ślad - napisz komentarz, daj lajka pod postem na FB lub polub mój profil na FB: Pasażerka palcem po mapie

SZABLON BY: PANNA VEJJS.